Çocuklar ve Nanoteknoloji

By | 7 Kasım 2020| 0 Comments

İçinde bulunduğumuz bu süreç hepimiz için zor geçiyor ama en önemlisi ise çocuklarımız. Okula gidemiyorlar , dışarı çıkıp oyun oynayamıyorlar. Şuan bir çok şeyi evde öğrenmek ve yapmak zorundalar. Öğrenmeyi öğrenmek zorundalar. Peki kim öğretecek onlara öğrenmeyi ? Evet okulda olsalardı öğretmen bu görevi üstlenecekti.( okulda da olsa bu sadece öğretmenin görevi değil siz anne- babalar çocuğunuzun evdeki öğretmenisiniz ). Bu görev size düşüyor sayın anne- baba. Çocuk evde oyunlar oynamalı, öğrenmeli,eğlenmeli ve yaptığı şeyleri sorgulamalı. Eveeet konumuzuda bağladığımıza göre gelin bakalım bu web sitesine.

Önemli bir konu olan nanoteknoloji üzerinde incelemeler yapabileceğiniz bu web sitesi ingilizce olsa da çocuklar için hazırlandığından dolayı ingilizceleri çok basit. Bu site ile nanateknoloji ve moleküller ile ilgili incelemeler yapıp deneyler gerçekleştirebilirsiniz. Birde moleküllerle ilgili çok eğlenceli bir oyunda oynayabilirsiniz.Molecularium® Projesinin misyonu bilim okuryazarlığını ve farkındalığını arttırmak. Her yaştan izleyiciyi çevrelerindeki dünyanın moleküler doğasını keşfetmek ve anlamak için heyecanlandırmayı amaçlıyor. Çok kolay bir ara yüzü bulunan bu oyun ile farklı molekülleri bir araya getirerek maddelerin nasıl oluştuğunu öğrenebilirsiniz.

Eğlenceli bilim adına oluşturulmuş çocuklar için çok yararlı bir web sitesi. Evde çocuğunuz atomları, molekülleri öğrenirken çok keyif aldığını gözlemleyebilirsiniz. Çocuğunuzun bu keyifli anına bizi de ortak etmek isterseniz bu anını instagram adresimizden bizimle paylaşabilirsiniz.(İnstagrama git)

Bu arada günlük hayatta nasıl ve nerelerde kullanıldığını da incelemeyi unutmayalım.

Web Sitesi – https://www.molecularium.com/kidsite/

Oyunu oynamak için;

IOS – https://apps.apple.com/us/app/my-molecularium/id1272875040?ls=1

ANDROİD – https://play.google.com/store/apps/details?id=edu.rpi.molecularium&hl=en

Yorum Yapabilirsin

Your email address will not be published.